в европейските
градове
2019
Осигурен транспорт:
автобус
София – Белград – Загреб – Залцбург – Страсбург – Париж – Брюксел – Антверпен – Амстердам – Бон – Щутгарт – Мюнхен – Виена – Будапеща – Белград – София
Дати на заминаване:
26.04.2019
18.07.2019
15.08.2019
Продължителност:
11 ДНИ/8 НОЩУВКИ
Отпътуване от Пловдив и София.
8 нощувки със закуски в хотел 2 или 3 звезди.
Цена: от 1037 лв.
Водач-придружител!
Реф.№: РУ01АД!
05:00 ч. – хотел “Тримонциум” в Пловдив – трансфер Пловдив – София за тези, които желаят/ 08:00 ч. – отпътуване от София от Централна автогара София, сектор “Паркинг”. Качването в автобуса започва в 07:30 ч. Отпътуване по маршрут София – Белград – Загреб. Вечерта – пристигане в хотела в околностите на Загреб. Настаняване. Нощувка.
Закуска. Разглеждане с екскурзовод и автобус на забележителностите на Париж: острова Сите, катедралата „Нотр-Дам-де-Пари“, острова Сен-Луи, Лувъра (отвън), парка „Тюйлeри“, пл. “Конкорд”, „Шан-з-Елизе”, Триумфалната Арка, пл. “Трокадеро”, Айфеловата кула, Марсово поле, Военното училище, Дома на Инвалидите. Разходка из Латинския квартал (булевард “Сен Мишел”, Пантеона, Сорбоната, Люксембургската градина). Възможност за качване на Айфеловата кула. Нощувка.
Закуска. Разглеждане на забележителностите на града: Хейзел парк с Атомиома – гигантско копие на атома на желязото, символ на „желязната ера”, централния площад на стария Брюксел – „Гран плас”, статуята на Малкия Жулиен, църквата „Сен Никола”, „Плас дю Пети Саблон” и „Плас дю Гран Саблон”, Катедралата „Св. Св. Михаил и Гудула”, Кралския дворец и парка на Брюксел, галериите „Сент Юбер” (магазини и кафенета). Нощувка.
Закуска. 08:00 ч. – отпътуване за Антверпен. Разглеждане на Антверпен – Катедралата, „Гран Плас”, Кметството, замъка „Стен“, къщата на Рубенс. Около 12:00 ч – продължаване за Амстердам. Следобед – пристигане. Възможност за посещение на Райкс Музеум и на музея на Ван Гог. Тъй като в двата музея обикновено опашките са големи, предлагаме предварителна резервация и закупуване на билети за влизане в определен час. Цена за Райкс Музеум: 42 лв. за възрастни и 5 лв. за деца и младежи до 17 г. Цена за музея на Ван Гог: 41 лв. за възрастни и 5 лв. за деца и младежи до 17 г. Тези цени включват цената на билета за вход (която е съответно 19 евро за Райкс Музеум и 18 евро за музея на Ван Гог) и такса резервации. Часовете за посещение на двата музея се правят обикновено в един ден, последователно, и се съобразяват с конкретната програма на групата. За точните часове на резервациите можем да ви информираме 15 дни преди датата на отпътуването. При покачване цената на билетите за музеите, туроператорът си запазва правото да коригира цената на тези две услуги. Вечерта настаняване в хотел в или в околностите на Амстердам. Нощувка.
Закуска. Освобождаване на хотела. Обиколка на Амстердам: централния площад „Дам”, Кралския дворец, Новата църква, Националния паметник на Освобождението, квартала „Йордан”, Бегиненхоф, цветния пазар, площад „Рембранд”. Разходка по каналите (цената на билета за корабчето не е включена в цената на екскурзията). Посещение на фабрика за диаманти. Свободно време. Вечерта – отпътуване по маршрут Амстердам – Бон – Щутгарт – Мюнхен – Виена. Нощен преход.
Сутринта – кратък престой (около час и половина) за разглеждане на манастира в Мелк – най-големият манастир в Австрия, разположен на височина над Дунава, прекрасен представител на бароковия стил в архитектурата, скулптурата и живописта. Продължаване към Виена. Пристигане, настаняване в хотела (периферен хотел). Нощувка.
Закуска. Сутринта – панорамна обиколка на Виена с екскурзовод: двореца „Белведере“, Ринга – двореца „Хофбург“, паметника на Мария Терезия, Операта, Парламента, Кметството, Университета, Градския парк със статуята на Йохан Щраус, Пратера, къщите на Хундертвасер; пешеходна разходка из старата част на Виена – Хофбурга, колоната на Чумата, катедралата „Свети Стефан“. След обяд – свободно време. 20:00 ч. – отпътуване по маршрут Виена – Будапеща – Белград – София. Нощен преход.
МУЗЕЯ НА ВАН ГОГ 41 ЛВ. (ЦЕНА ЗА ВЪЗРАСТЕН) / 5 ЛВ. (ЦЕНА ЗА ДЕТЕ ДО 17 Г.)
Посещение на музея на Ван Гог. Тъй като опашките са големи, предлагаме предварителна резервация и закупуване на билети за влизане в определен час. Цените включват цената на билета за вход и такса резервации. Часовете за посещение се съобразяват с конкретната програма на групата. За точния час на резервацията можем да ви информираме 15 дни преди датата на отпътуването.При покачване цената на билета за музея, туроператорът си запазва правото да коригира цената на тази услуга.
РАЙКС МЮЗИУМ 42 ЛВ. (ЦЕНА ЗА ВЪЗРАСТЕН) / 5 ЛВ. (ЦЕНА ЗА ДЕТЕ ДО 17 Г.)
Посещение на Райкс Музеум. Тъй като в музея обикновено опашките са големи, предлагаме предварителна резервация и закупуване на билета за влизане в определен час. Цената включва цената на билета за вход и такса резервация. За точния час на резервацията можем да Ви информираме 15 дни преди датата на отпътуването. При покачване цената на билета за музея, туроператорът си запазва правото да коригира цената на тази услуга.
ДОПЪЛНИТЕЛНА СЕДАЛКА 439 ЛВ.
Доплащане, в случай че желаете седалката до Вас в автобуса да остане свободна.
Настаняване:
цена на възрастен в двойна/тройна стая – 1037 лв.
цена на човек в индивидуална стая – 1387 лв.
цена на деца и младежи до 17 г. в стая с 2 възрастни – 979 лв.
цена на деца и младежи до 17 г. в стая с 1 възрастен – 1010 лв.
Цената включва:
Транспорт с лицензиран автобус;
Съответния брой нощувки със закуски;
Водач-придружител;
Екскурзоводско обслужване.
Цената не включва:
Такси за вход в музеи, билети за корабчета, градски транспорт и пр.;
Слушалки по време на екскурзоводската програма (3 евро на човек);
Медицинска застраховка (2 лв. на човек на ден);
Разходи от личен характер.
Условия за плащане: Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 30% от стойността на автобусните пакети и 50% от стойността на самолетните пакети, и сключен договор за организирано пътуване. Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 15 дни преди обявената начална дата на отпътуване.
Всички автобусни екскурзии се осъществяват при минимум 25 туриста, а самолетните екскурзии – при минимум 6 туриста. В случай че минималният брой записани за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение.
До държави от ЕС и Сърбия, Македония, Албания, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Швейцария, Швеция, Финландия, Норвегия и Исландия се пътува с валидна лична карта. До всички останали държави се пътува с международен паспорт, валиден най-малко 6 месеца след датата на завръщане.